כל מה שממנו אנו בורחים בלי לפתור, יחזור על עצמו שוב ושוב

החיים הם התפכחותנו לאורך הדרך.

המטרה העיקרית שלנו כאן היא להתפתח, לראות דרך עיני הלב ולהסיר את השכבות איתן אנו בדרך כלל מזדהים כדי לפנות דרך למהותנו האמיתית, זאת שחודרת ורואה מעבר למה שאנו מכנים טוב ורע.

כל מה שממנו אנו בורחים מבלי לפתור …

לפעמים במסע שלנו נחווה חוויות כואבות, חוויות חזקות, שמהן במקרים מסוימים יהיה לנו קל יותר לברוח, לנוס, להתחמק או להתכחש. פעולות אלו יגרמו לנו לחשוב שאנחנו משחררים את עצמנו מהגלולה המרה.
אך לא יעבור זמן רב עד אשר נגלה מולנו שוב פעם כוס זהה או כוס דומה עם אותה תכולה.
נוכל לחזור על אותו המצב פעמים רבות, אך רק כאשר נתמודד אתו, ברגע שנבין שאין זה מועיל להתעלם ממנו, או לברוח ממנו אז הדברים יתחילו להשתפר.
אומרים שהחיים הם המורה הטוב ביותר, שכאשר אנחנו לא לומדים את השיעורים הם חוזרים שוב ושוב.
רבים מאתנו יכולים להעיד שזה אכן כך.

בואו ניקח כדוגמא מערכת יחסים עם אדם בעל מאפיינים שגונבים את האנרגיה שלנו. עזבנו את הקשר מבלי להבין באמת את המצב, מבלי להבין מה אנו משדרים שגורם לנו להיות בקשר דווקא עם סוג זה של אנשים, מבלי להסתכל בתוך הפצע כדי שנוכל לרפא דרך מערכת היחסים הזאת. עם חלוף הזמן, כמו בדיחה גרועה, לאחר שנמלטנו ממנה, אנו חווים שוב מצב דומה במערכת יחסים עם אדם אחר.

זה לא תוצר של מקריות

אף אדם לא מגיע לחיינו במקרה, לכולם יש מטרה בחיינו, בדיוק כמו שיש לנו מטרה בחייהם. המטרה העיקרית תהיה תמיד ללמד אותנו, למלא אותנו בתובנות, אולי לא באמצעות המידע שהם יכולים להעביר לנו.

אלא על ידי ההכרות העצמית שהשגנו באמצעות ההשלכות שלהם עלינו. מכיוון שאפילו אותם הדברים שאנו רואים כפגמים וכסגולות אצל האחר, אינם אלא קריאה לתשומת לב לבדיקתנו ולצמיחתנו.
לכל אדם יש משהו לתרום לחיינו.

מה שמלמד אותנו לאהוב את עצמנו, מלמד אותנו לאהוב, לקבל, לשנות, לרפא. אנחנו רק צריכים להיות ערניים, אנחנו רק צריכים להיות מודעים ולא לאפשר לאירועים לעבור דרכנו. אין הכוונה להעניק להם אופי תועלתי, או להתקשר בשל אינטרס, אלא להפיק את המרב מכל מערכת יחסים ולא להימלט מהן עד אשר למדנו את השיעור.
כל קשר שלנו ראוי לברכתנו וכל אחת ממערכות היחסים שלנו ראויה להירפא.

אל תבזבזו הזדמנות אשר תמנע מכם לחוות חוויה שוב ושוב כיוון שלא ידעתם לנצלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *