fbpx

טיפול מרחוק – איך זה עובד

המין האנושי תמיד האמין בריפוי מרחוק. מבחינה היסטורית, רק לאחרונה, אנשים החלו להטיל ספק ביעילותה ושאלו את השאלה:

כיצד פועל ריפוי מרחוק?

להיות סקפטי בתחילה כשמתמודדים עם רעיון חדש זה מובן. המצב האנושי הוא כזה שהתודעה צריכה שיהיה לה מודל להבנה, שמתאים לתפיסת העולם הנוכחית שלה. כאשר המוח מתמודד עם מושג או השקפת עולם חדשה, ואין לו מסגרת התייחסות, ולכן הוא לעתים קרובות מבטל את הרעיון בטרם עת.

מחקרים רבים נעשו על ריפוי מרחוק, אשר הוכיחו את תקפות הריפוי מרחוק.

הפיזיקה הקוונטית עשויה לספק כמה תשובות מדוע הטיפול מרחוק עובד.

בתחילת שנות השמונים צוות מדענים מאוניברסיטת פריז בראשות אלן אספה גילה תגלית מדהימה שאולי היא אחת התגליות החשובות ביותר במדע המודרני. הם מצאו שבנסיבות מסוימות חלקיקים תת-אטומיים הצליחו לתקשר זה עם זה באופן מיידי, לא משנה כמה רחוקים היו זה מזה. לא משנה אם הם היו במרחק של מיליוני קלומטרים זה מזה. מחקר אחר שנערך בשנת 1997, הכפיל את הממצאים הללו והגיע למסקנה כי חלקיקים נראו כמתקשרים במהירות של 20,000 ממהירות האור. מסקנות אלה עשויות לתת רמזים מדוע ריפוי מרחוק עובד.

פיסיקאי קוונטי ידוע, דייוויד בוהם, סיכם את הסיבות לכך שחלקיקים תת-אטומיים יכולים להישאר במגע זה עם זה על אף מרחקים גדולים, זה לא בגלל שהם מעבירים איתות לא ידוע, קדימה ואחורה, אלא מכיוון שהנפרדות של החלקיקים היא אשליה. בוהם מעריך כי ברמה העמוקה יותר של המציאות החלקיקים אינם ישויות אינדיבידואליות אלא הם הרחבות של אותו דבר מהותי וכל דבר ביקום מחובר זה לזה עד אינסוף.

חלק מהמדענים מזהים כעת את מה שמיסטיקנים ממסורות רבות אמרו לאורך המילניום, שכולנו קשורים ושאנו לא נפרדים. אנרגיית ריפוי מרחוק יכולה להיות מועברת למרחקים מכיוון שכולנו מחוברים. זה לא משנה אם זה שמעביר את האנרגיה נמצא במדינה אחרת מהיכן שנמצא המקבל.

מהי כוונת הטיפול מרחוק?

על פי הפיזיקה הקוונטית, אנו חיים בעולם של אנרגיה הנושאת את התודעה שלנו ואת תשומת הלב לאירועים והתרחשויות. כל דבר הוא אנרגיה וכל דבר ניתן לתיקון בעזרת אנרגיה. אנרגיה של אדם יכולה להיות מושפעת מהאנרגיה של אדם אחר או מהיקום. “המרפא והמטופל קשורים זה בזה מכיוון שגופם האתרי או האנרגטי הם חלקים מהגוף האתרי של כדור הארץ. לפיכך, המטפל יכול לטפל במטופל ממרחק, מכיוון שגופי האנרגיה שלהם קשורים זה בזה” (“ניסים באמצעות פראניק הילינג”).

בני האדם הם יצורי אנרגיה המושפעים מאנרגיית הקוסמוס. שורשי הבעיות האנושיות הן בעיות אנרגיה. אם בעיות האנרגיה נותרות ללא השגחה, הדבר יוביל לבעיות גופניות או למחלות. אם בעיית האנרגיה מתוקנת ומחוסלת באופן אנרגטי, הבעיה הפיזית מתוקנת בעקבות חוק השזירה המוביל לטכניקת טיפול הנקראת פראניק הילינג. הטכניקה כוללת סריקה, ניקוי, הטענה וייצוב של מרכזים פראניים המכונים צ’אקרות.

‘ריפוי הוא מדיטציה בתנועה’ – גראנד מאסטר צ’ואה קוק סוי (אבי שיטת פראניק הילינג).

הטיפול יכול להתבצע בנוכחות המטפל והמטופל, או מכל מרחק פיזי ביניהם. ניתן לשלוט ולהעביר אנרגיות ריפוי או להקל על חוסר איזון אנרגטי, מכל מרחק באמצעות תהליך מחשבה / כוונה. צורות מחשבה יכולות להיות מכוונות למטרה, האנרגיה הפראנית עוקבת לכל מקום אליו אתה ממקד את מחשבתך או כוונתך. “האנרגיה הפראנית עוקבת אחר מיקוד המחשבה או הכוונה שלך” (מאסטר צ’ואה קוק סוי – “ניסים באמצעות פראניק הילינג”).

המטפל מאזן את מערכת הביו-אנרגיה של המטופל, מקל על מצבי גודש או אנרגיה מעופשת ומאפשר כניסה של אנרגיה חיובית, חדשה ורעננה, וכל זאת ממרחק מעבר לתחום המרחב-זמן.

יש כמה דברים שאנחנו יודעים על כיצד ריפוי מרוחק עובד:

באופן כללי, אנו יכולים להבחין בין שלושה שלבי ריפוי:

שלב 1: השלב הראשון כולל פעילויות והתכוונות של המטפל, בשלב זה המטפל מכניס את עצמו לסוג של מצב מדיטטיבי. במצב זה מטשטשים הגבולות בין המוח האגואי לעולם. מצב זה נחקר היטב ומעורבים בו שינויים פיזיולוגיים מדידים, כמו שינויים בתבניות EEG, נתוני סריקת MRI ו- PeT, כמו גם שינויים במערכת החיסון ושינויים קרדיווסקולריים.

שלב 2: זהו השלב ה“לא מקומי” בו מתרחש הריפוי מרחוק. אנו מכנים שלב זה לא מקומי, מכיוון שבריפוי מרחוק השפעות הריפוי אינן קשורות למרחב. המשמעות היא שההשפעות לא פוחתות עם הגדלת המרחק, כך שלא משנה עד כמה המטפל והמטופל רחוקים פיזית האחד מהשני.

שלב 3: זו ההשפעה שיש לריפוי על המטופל. תלוי בכוונותיו ובמיומנויותיו של המטפל, ההשפעות החיוביות יכולות להיות מרחיקות לכת ונעות בין ריפוי של סוגיות רגשיות לשינויים פיזיולוגיים ניתנים למדידה (שיפור תפקוד מערכת החיסון, הלב, כלי הדם, מערכת הנשימה, היעלמותם של כאבים וכו’).

עד כה זה הגיוני, אך השאלה נותרה: מה בדיוק קורה בשלב “הלא מקומי” בו הריפוי מתרחש?

מרפאים הכירו במשך מאות שנים במה שהאסטרופיזיקאים ומדעני הקוונטים המודרניים התוודעו רק לאחרונה: העולם כפי שאנו מכירים הוא אשליה. כולנו עשויים מאנרגיה, רוטטים בתדרים שונים, ומייצגים ביטויים שונים של החיים. עבור אותם אנשים שמצליחים לעבוד באופן אינטואיטיבי עם אנרגיה, או ללמוד את התהליכים המעורבים, הריפוי הוא עניין של העברה ואיזון של אנרגיה זו. עבודה מעבר לפיזי, באמצעות אנרגיה טהורה, פירושה שהמטפל יכול לפעול מחוץ למגבלות הרגילות של זמן ומרחב. זה מאפשר למטפל לשלוח טיפול לאדם או לתבנית אנרגיה המרוחקת ממנו פיזית. אנרגיית ריפוי מכונה לעתים קרובות “תת אטומי” ו / או “קוסמית”, אך במהות המשמעות היא שכל ביטוי של אנרגיית חיים, כולל דוממים לכאורה, כמו סלעים וחיי צמחים, דרך מושגים ומצבים בהם השקענו אנרגיה, כולם יכולים ליהנות ולהיתרם מהטיפול.

צ’י / אנרגיית חיים

צ’י, קי, פראנה, מאנה אלו הן מילים שונות בשפות שונות המתארות אנרגיה חיונית של היקום. זוהי האנרגיה הטהורה אשר זורמת בחופשיות, שמפעילה ומטפחת את החיים. הרפואה המערבית בחרה להתרכז במכניקה של הגוף שכמובן הוא חשוב ביותר. אבל הדבר הגדול שחסר הוא שאנחנו עשויים מאנרגיה. תרבויות רבות אחרות מבססות את הרפואה שלהן על אנרגיה. בין אם זה נקרא צ’י, פראנה, מאנה, קי, או שמות רבים אחרים – החשיבות היא שכולם הכירו בחשיבות מתן שם לחלק חשוב מאוד בנו – המהות שלנו ומה שמווסת את גופנו.

שדה מורפוגנטי (שדה הגוף)

סביב גופנו קיימים שדות אנרגיה המווסתים את מה שהתאים שלנו עושים. במשך שנים היינו באפלה לגבי כיצד מתפתח תינוק והפוך מתא בודד למערכת מורכבת של תאים, מערכות, איברים ותהליכים המנהלים את גופו. שדה האנרגיה סביב גופנו הוא האחראי לכך. ישנם שדות סביב הרקמות שלנו, שדות סביב האיברים שלנו ושדות סביב גופנו. הגוף ניגש ללא הרף למידע באותו שדה ומווסת על ידי אותו שדה. שדה זה הוא שעוזר לנו לשמור על המראה הבסיסי שלנו, למרות שאנחנו תמיד משחזרים את עצמנו, והגוף שלנו מתחדש בכמעט ב 100% בתוך 11 חודשים. זה גם מה שמנחה את גופנו לשמור על טמפרטורת גוף של 36.6 מעלות ועוד.

מחקרים אלה על אנרגיה ואור אינם אומרים כי הרפואה הקונבנציונאלית היא שגויה, הם פשוט לוקחים את המדע צעד אחד קדימה. הגיע הזמן לדרך אינטגרטיבית להסתכלות על הגוף כאשר אנחנו מתחילים להבין שהגוף שלנו הוא הרבה יותר מבשר ועצמות – אפשרויות בלתי מוגבלות נפתחות.

מה אם עלינו להסתכל מדוע טיפול מרחוק עובד, מנקודת מבט שונה לחלוטין?

אנו יכולים לנסות להסביר את הטיפול מרחוק, רק כשאנחנו מרפים מהמוח האגואי שלנו ופונים למוח הרוחני שלנו. איננו יכולים לנסות לפתור תעלומה דרך עיניהם של מוח מופרד ואנושי, מכיוון שבריפוי מרחוק, הכוח המניע הוא מצב תודעתי מסוים.

לכן עלינו להכניס למשוואה מצב תודעה שונה: סוג התודעה שמשמש למעשה לריפוי מרחוק, וזו תודעה כוללת, חובקת. תודעה אשר רואה ותופסת עצמה לא כנפרדת, אלא כקשורה ומחבורת, או כישות אחת.

כשאנחנו מנסים להבין את הרעיון הזה, שיישאר בגדר רעיון עד שיחווה במלואו, אז התשובה לשאלה מדוע הטיפול מרחוק עובד, פשוטה הרבה יותר: כי אז אנו יודעים שבגלל שאנחנו ישות אחת, אין דבר כזה מרחב וזמן. ואז אנו יודעים שכולנו קשורים, ו”חלקיק של תודעה” אחד יכול להשפיע בקלות על האחר. במציאות, אין “אחר”.

או כמו שאומרים הפיזיקאים אליזבת א. ראושר וראסל טרג:
“… (ריפוי מרחוק) תופעות אינן תוצאה של העברת אנרגיה, אלא הן אינטראקציה של המודעות שלנו עם חלל-זמן-ממדי לא-מקומי בו אנו חיים.”

אנו נמצאים בתקופה בה הדגמים והתבניות בהם השתמשנו, כדי שעולמנו יראה לנו הגיוני, כבר אינם מספיקים. זה לא אומר שעלינו לזנוח אותם לחלוטין. עם זאת, צריך שיהיה מקום להכניס את החדש. עובדה היא כי הוכח שטיפול מרחוק עובד. עכשיו מגיע החלק המהנה של הבנת אופן השימוש ויתרונותיו כדי לעזור לאנושות.

להתנסות ולקביעת טיפול מרחוק, ניתן ליצור קשר עם אלונה בן ארי

דילוג לתוכן